neljapäev, 22. november 2012

Pulmaalbumid. Wedding Photo Albums. Свадебные альбомы.

Mis jääb meile alles peale pulma? Positiivsed emotsioonid? Jah! Lilled ja kingitused? Jah! Helged mälestused? Jah, aga mis kujul (füüsiliselt)? Bingo! Fotode ja video näol. Ja see on minu meelest väga lahe asi, et seda hetke on võimalik ka sellisel kujul säilitada. Muidugi on mugav kõike seda hoida arvuti kõvakettal, aga mulle meeldib rohkem kui fotod on käsitööna valmistatud albumis ja video kenasti samal moel tehtud CD hoidjas. Mõeldud - tehtud! 8)
Muidugi ei läinud asi nii kiirelt ja lihtsalt, sest ma ei ole seda ise ju kunagi teinud ja ka kõrvalt ei olnud kedagi võtta, kes oskaks ja hea meelega jagaks minuga oma teadmisi ja oskusi. Kiikasin siis ühe silmaga interneti ja leidsin sealt inspiratsiooni ning hakkasin edasi ise nuputama kuidas seda nüüd kõike teha olemasolevate vahendite abil. Ja nii sünniski esimene pulmaalbum ja CD hoidja.

Kõik oli viisakalt vormistatud karp ja puha 8)


Karbi sees on siis album.

CD hoidja lähemalt.Sattusin hoogu ja tegin veel mõned CD hoidjad.


Ja veel ühe pulmaalbumi 8) Mõlemad albumid tulid mul 5 lehekülge.Selliste albumite puhul on väga hea see, et sinna võib paigutada erineva formaadiga fotosid 7x13cm või 10x10cm, rääkimata juba standarditest (10x15cm, 15x20cm), muidugi A4 puhul tekib väike probleem - seda tuleb natukene lõigata (albumi lehe mõõt on 30,5x30,5cm). Aga tavaliselt on ikka fotol olemas äär, mille väiksemaks lõikamine sugugi ei mõjuta selle ilu või teiseks variandiks on Photoshop kasutamine lõikamiseks mõeldud ääre tekitamiseks 8)
Veel üheks plussiks on kindlasti see, et antud moel valminud album on isikupärane kuna on võimalik valida kasutatavaid materjale, värve, kaunistusi ning seal võib säilitada oma isiklike mälestusi armukirja või mõne luuletuse näol. Kindlasti ei ole vähem tähtis ka see fakt, et ka fotosid on võimalik paigutada nii nagu tahaks. Muidugi kõige selle juures on ka mõned piirangud (albumi lehe ja fotoraami mõõdud, kõiki asju ei ole võimalik albumisse liimida, õmmelda jne), millega on vaja arvestada.
Ja viimaseks puht tunnetuslikuks plussika on see, et nii on esteetiliselt mõnusam fotosid vaadata ja näidata 8)


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar