pühapäev, 17. märts 2013

Mosaiik märkmik (õpetus). Mosaic yournal (tutorial).

Otsustasin, et asjad on juba nii kaugele arenenud, et oleks aeg esmakordselt välja tulla ka omapoolse väikese õpetusega. Millega soovin osaleda ka Kaia´s Scrapbooking Fairy Tale viimases väljakutses. 
Luubi alla võtame mosaiik märkmiku meisterdamise etapid. Miks just mosaiik, sest peale igat paberiga seotud tööd jääb erinevas hulgas, värvis ja mõõdus paberitükikesi ja -ribasid, mida ei oleks mõistlik kohe ära visata, sest äkki neid võib veel kuskil kasutada. Nii me siis püüamegi pikendada paberitükikeste ja -ribade eluiga 8)
Esmalt läheb meil vaja:
- erineva suuruse ja värviga paberiribad. Mina võtsin põhivärviks lilla, millele lisan kuldse taimede motiiviga kauni Itaalia paberi ning valge ja sinise paberi;
- käsitöökartong, joonlaud, pliiats, käärid, lõikur, tavaline auguraud, surutrüki auguraud, "Moment" liim, kahepoolne teip, niiti (kuldne, beež) ja nõel;
- öösid koos paigaldajaga, tempel ja tindi padi (kasutan musta), roheline pael, mõned dekoratiivsed kaunistused;
- aeg, fantaasia ja sihikindlus 8)


Märkmiku suuruseks võtame 16x21 cm. Seega tuleb käsitöökartongist lõigata vastavas suuruses 2 kaant, mille peale me hakkamegi paberitükikestest või -ribadest looma oma mosaiiki. Katsetada võib erineva suurusega paberiribadega, et leida kõige sobilikum variant. 
Peale katsetamisi tuleb otsustada, millised tulevad kartongi ääred, kuid siis võib juhtuda, et mustritest jääb puudu, seega aitab siin kohal tempel ja tindi padi.


Alles nüüd võib julgelt kasutada kahepoolset teipi paberiribade kinnitamiseks kartongkaanele.
Tulemus peaks olema siis selline...


Keskele asetame suurema ristküliku ja tema peale veel ühe kuid juba natukene väiksema.


Kaunistame suurema ristküliku nurgad.


Teeme ka väiksema ristküliku nurgad ilusamaks nurk surutrükiga.


Valime koha kuhu kinnitame paela, mille abil hiljem seome märkmiku kaaned kinni.


Kinnitame liimimise või õmblemise abil paela kaane külge ja liimime ka ristkülikud meie kompositsioonis oma kohale.


Keskele lõikame veel ühe väiksema ristküliku valgest paberist ning kaunistame selle kõik nurgad  tillukeste kolmnurkadega ning kinnitame kaane keskele.


Fantaseerime edasi ja valime veel mõned sobilukud detailid.


Leiame neile sobiliku koha ja õmbleme nad sinna külge. Aga kui juba läks õmblemiseks lahti, siis teeme nõelaga veel mõned augud ja lisame siksak-õmbluse, kasutades tavalist beeži niiti koos kuldsega. Üks annab tugevust, teine ilusat sära.Peale õmblemist on märkmiku kaan nüüd selline.


Võtame käsile märkmiku kaane sisemist poolt. Esikaane õmblemisest jäänud niidi otsad kinnitame kahepoolse teibiga. Valime mõned paberiribad ja keskele suurema lehe, kuhu saaks soovi korral midagi kirjutada.


Teeme ribadest raami.Lõikame parajaks ja kasutades kahepoolset teipi kinnitame ribad omavahel kokku. Meil tulebki välja kohe päris raam, mida me ka kaunistame siksak-õmblusega.Kinnitame saadud raami märkmiku kaane külge, selle keskele liimime kauni lehe ja teeme augurauaga või mõne muu instrumendiga augud ööside paigaldamiseks.


Kinnitame öösid.


Järgides sama põhimõtet toimime ka teise märkmiku kaanega ning kui see saab valmis, siis lõikame märkmikusse mõned valged lehed, natuke kaunistame neid templi abil ja ka esikaane peal olevat lehete võib veelgi kaunimaks muuta templi ja mõne ilusa pabeririba abil. Ühendame kõik märkmiku osad ühtseks tervikuks metallrõngade abil.


Lisame väikese teksti märkmiku esikaanele, seome mõned paelad metallrõngaste külege ja lõpptulemus on siis selline...


Mõnusat meisterdamist 8)
Ja võdetud asjad on sllised: 2 kommentaari:

  1. Väga vahva töö ja nii tore, et võtsid vaevaks ise õpetuse teha. Aitäh, et osalesid KSFT viimasel väljakutsel!

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Aitäh teile! Õpetuse tegemine oli tõeline väljakutse ka minu kannatusele 8)

      Kustuta